KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11865455

nr 1186 5455

Bengt Tandberg

(1874-1948), Sverige

Oljemålning, Sjölandskap med eka, signerad och daterad 41. Olja på pannå, 24x35

Bengt Tandberg, svensk målare född i Stockholm 1874, död 1948.

måndag 28 maj 2018
kl 19:40:16

Bengt Tandberg

Läs mer om Bengt Tandberg