KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11865455
nr 1186 5455
Bengt Tandberg
(1874-1948), Sverige
Oljemålning, Sjölandskap med eka, signerad och daterad 41. Olja på pannå, 24x35
Bengt Tandberg, svensk målare född i Stockholm 1874, död 1948.
måndag 28 maj 2018
kl 19:40:16
Bengt Tandberg
Läs mer om Bengt Tandberg