KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912053
nr 1491 2053
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, Centralbron mot staden. Signerad. Olja på duk 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:57:54
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm