KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16652013

nr 1665 2013

Anton Lindfors

(1881-1950), Finland

Oljemålning, "Sommarlandskap". Signerad, daterad 1936. Olja på pannå, 49x49 cm, yttermått inklusive ram: 53x53 cm

Kondition: spricka/ sprickor

Anton Lindfors, finländsk målare född 1881, död 1950.

Utrop:

500 kr

måndag 9 december 2024
kl 20:04:43

Anton Lindfors

Läs mer om Anton Lindfors