KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16652010
nr 1665 2010
Anton Lindfors
(1881-1950), Finland
Oljemålning, "Landskap". Signerad, daterad 1938. Olja på duk, 49x39 cm, yttermått inklusive ram: 58x48
Anton Lindfors, finländsk målare född 1881, död 1950.
Utrop:
500 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:56:07