KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257136
*
nr 1425 7136
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 00:06:09
1
300 kr
18/10 16:01:05
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Läs mer om Annie Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: annie bergman fiskestuga olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Läs mer om Annie Bergman
nr 1425 7136
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/10 00:06:09 | 1 | 300 kr |
| 18/10 16:01:05 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.Läs mer om Annie Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: annie bergman fiskestuga olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



