KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197205
*
nr 1619 7205
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, "Korg med rosor". Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 19:29:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 00:22:07
1
Vinnande bud
13/5 19:28:12
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Aldo Altomare
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
nr 1619 7205
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, "Korg med rosor". Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 00:22:07 | 1 | Vinnande bud |
13/5 19:28:12 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47