KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8192336
*
nr 819 2336
Blandteknik
2 st, Porträtt, , omkring 1900, motivets mått: 53 x 42
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2013
kl 19:39:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 14:20:11
1
700 kr
8/4 12:39:10
2
200 kr
8/4 18:37:40
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49
-
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25
*
Blandteknik
nr 819 2336
Blandteknik
2 st, Porträtt, , omkring 1900, motivets mått: 53 x 42
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/4 14:20:11 | 1 | 700 kr |
| 8/4 12:39:10 | 2 | 200 kr |
| 8/4 18:37:40 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49 -
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25



