Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15407320



*

nr 1540 7320


MIXED MEDIA

unidentified artist. Signed, composition. Mixed media, Image dimensions: 38x83 cm, outer dimensions including frame: 49x94,


Oidentifierad konstnär. Signerad, Komposition. Blandteknik, bildmått: 38x83 cm, yttermått inklusive ram: 49x94 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday May 15 2023
at 19:51:47


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/5 16:22:23 1      100 kr
15/5 07:56:18 2      150 kr
15/5 19:45:35 3      Vinnande bud
15/5 19:46:09 4      600 kr
15/5 19:46:09 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr