Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10177025



*

nr 1017 7025


MIXED MEDIA

signed, Paris, 25x12,


signerad, Paris, 25x12


Estimate:

500

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday February 8 2016
at 19:23:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/2 13:26:02 1      200 kr
7/2 21:23:24 2      200 kr
7/2 21:23:24 1      200 kr (Robot)
7/2 21:23:34 2      250 kr
8/2 17:38:13 3      300 kr
8/2 19:05:28 4      400 kr
8/2 19:12:54 5      400 kr
8/2 19:12:54 4      400 kr (Robot)
8/2 19:13:27 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt paris vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr