Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7585064



*

nr 758 5064


MIXED MEDIA

signed, 1971, figures, 52x35,


signerad, 1971, Figurer, 52x35


Estimate:

400

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 14 2012
at 18:54:29


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/5 10:56:34 1      200 kr
14/5 18:48:40 2      150 kr
14/5 18:49:29 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figurer vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr