Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10717371



*

nr 1071 7371


Robert Högfeldt

(1894-1986), Sverige


Robert Högfeldt (1894-1986), figures, 27x18,


MIXED MEDIA, Robert Högfeldt (1894-1986), Figurer, 27x18


Robert Högfeldt, born 1894 in Eindhoven, Holland, dead 1986, Swedish draughtsman and painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 28 2016
at 19:35:12


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/11 04:55:09 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Robert Högfeldt

Robert Högfeldt, born 1894 in Eindhoven, Holland, dead 1986, Swedish draughtsman and painter.

Read more about Robert Högfeldt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figurer robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr