Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17025087



*

nr 1702 5087


MIXED MEDIA

Ragnar Nystedt, Eden. Signed, mixed media, unframed. Blandteknik på pannå, 37x30,


Ragnar Nystedt, Eden. Signerad, blandteknik, oramad. Blandteknik på pannå, 37x30


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday May 19 2025
at 20:07:30


  • Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå eden ragnar nystedt vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:52
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57




Ladda ner broschyr