KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12677045

nr 1267 7045

Olli Martikainen

(1920-1979), Finland

Blandteknik, Komposition. Signerad, daterad 1967. Motivet: 26x38 cm

Olavi (Olli) Martikainen, finländsk bildkonstnär född 1920, död 1979 .

Utrop:

500 kr

måndag 5 augusti 2019
kl 19:22:04

Olli Martikainen

Läs mer om Olli Martikainen