Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 6718611



*

nr 671 8611


MIXED MEDIA

Modell, 34x43,


Modell, 34x43


Estimate:

1000

Sold:

SEK 850

Auction date:

Monday December 6 2010
at 19:41:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/12 01:56:38 1      700 kr
6/12 15:42:38 2      800 kr
6/12 16:58:12 3      800 kr
6/12 19:36:37 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik modell vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr