![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9601818
*
nr 960 1818
Lasse Stevenfeldt
(1930-2014), Sverige
Lasse Stevenfeldt (1930-2014), composition, ej signerad, on paper, sheet: 42x70 cm,
MIXED MEDIA, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), Komposition, ej signerad, på papper, bladets mått: 42x70 cm
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.
Estimate:
1000
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday May 11 2015
at 20:48:53
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/5 20:11:58
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Lasse Stevenfeldt
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.
Read more about Lasse Stevenfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ej signerad komposition lasse stevenfeldt papper svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14
*
Lasse Stevenfeldt
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.
Read more about Lasse Stevenfeldt
nr 960 1818
Lasse Stevenfeldt
(1930-2014), Sverige
Lasse Stevenfeldt (1930-2014), composition, ej signerad, on paper, sheet: 42x70 cm,
MIXED MEDIA, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), Komposition, ej signerad, på papper, bladets mått: 42x70 cm
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/5 20:11:58 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Lasse Stevenfeldt
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.Read more about Lasse Stevenfeldt
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ej signerad komposition lasse stevenfeldt papper svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14