KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7265763

nr 726 5763

Isaac Grünewald

(1889-1946), Sverige

Blandteknik, Isaac Grünewald (1889-1946). Interiör med man och kvinna. Sign. Isaac 18. Motivets mått: 44x29

måndag 21 november 2011

Isaac Grünewald

Läs mer om Isaac Grünewald
Signe Persson-Melin (f. 1925)