ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15873019
*
nr 1587 3019
MIXED MEDIA
Inger Andersson (b. 1940, Sverige). Indoor picture. Signed. Mixed media, outer dimensions including frame: 22x25cm,
Inger Andersson (f. 1940, Sverige). Interiör. Signerad. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 22x25cm
Droit De Suite
Estimate:
500
Auction date:
Monday December 11 2023
at 18:43:07
- Thema-auction
Dec 11
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Read more about Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik inger andersson interiör sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14
*
MIXED MEDIA
Read more about Kvinnliga Konstnärer
nr 1587 3019
MIXED MEDIA
Inger Andersson (b. 1940, Sverige). Indoor picture. Signed. Mixed media, outer dimensions including frame: 22x25cm,
Inger Andersson (f. 1940, Sverige). Interiör. Signerad. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 22x25cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Auction date: |
Monday December 11 2023 |
- Thema-auction
Dec 11
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...Read more about Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik inger andersson interiör sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14