Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 11312181



*

nr 1131 2181


Gunnar Nordström

(f. 1921), Sverige


Gunnar Nordström (b. 1921), composition, signed, 34x59,


MIXED MEDIA, Gunnar Nordström (f. 1921), komposition, signerad, 34x59


Gunnar Nordström, Swedish painter, born 1921.

Estimate:

500

Auction date:

Monday September 25 2017
at 18:45:20



  • Artist/Designer

Gunnar Nordström

Gunnar Nordström, Swedish painter, born 1921.

Read more about Gunnar Nordström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar nordström komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr