Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8078042



*

nr 807 8042


Eva Zettervall

(f. 1941), Sverige


Eva Zettervall (b. 1941), signed, 1982, 49x64,


MIXED MEDIA (F), Eva Zettervall (f. 1941), Signerad, 1982, 49x64


Eva Zettervall, born 1941, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday February 11 2013
at 19:54:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
5/2 15:38:31 1      200 kr
7/2 22:17:15 2      250 kr
9/2 18:41:59 3      300 kr
11/2 16:10:59 4      450 kr
11/2 16:25:40 3      400 kr
11/2 16:26:39 3      500 kr
11/2 19:49:09 5      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Eva Zettervall

Eva Zettervall, born 1941, Swedish painter.

Read more about Eva Zettervall
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik eva zettervall svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr