![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13658761
*
nr 1365 8761
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
(1904-1997), Sverige
Blandteknik, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), 1976,26x21cm. Signerad
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 18:49:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 20:53:37
1
100 kr
4/12 12:29:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:08
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:11
*
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
nr 1365 8761
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
(1904-1997), Sverige
Blandteknik, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), 1976,26x21cm. Signerad
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 20:53:37 | 1 | 100 kr |
4/12 12:29:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskÃ¥sör.Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:08 -
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:11