ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5577149
*
nr 557 7149
Spegel
tidigt 1900-tal, höjd: 115
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2008
kl 19:48:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 14:32:57
1
2.500 kr
8/12 19:32:29
2
900 kr
8/12 19:33:13
2
1.100 kr
8/12 19:33:48
2
1.300 kr
8/12 19:34:30
2
1.600 kr
8/12 19:35:23
2
1.800 kr
8/12 19:37:57
2
2.100 kr
8/12 19:40:38
2
2.300 kr
8/12 19:41:35
2
2.500 kr
8/12 19:43:07
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 557 7149
Spegel
tidigt 1900-tal, höjd: 115
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/12 14:32:57 | 1 | 2.500 kr |
| 8/12 19:32:29 | 2 | 900 kr |
| 8/12 19:33:13 | 2 | 1.100 kr |
| 8/12 19:33:48 | 2 | 1.300 kr |
| 8/12 19:34:30 | 2 | 1.600 kr |
| 8/12 19:35:23 | 2 | 1.800 kr |
| 8/12 19:37:57 | 2 | 2.100 kr |
| 8/12 19:40:38 | 2 | 2.300 kr |
| 8/12 19:41:35 | 2 | 2.500 kr |
| 8/12 19:43:07 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



