ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13693259
*
nr 1369 3259
Spegel
1800-tal, björk, intarsia, 66x35 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 19:56:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 18:36:57
1
350 kr
18/12 21:05:59
2
350 kr
18/12 21:05:59
1
350 kr (Budbetjänt)
18/12 21:06:37
2
400 kr
21/12 01:57:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk intarsia spegel speglar trä träinläggningar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1369 3259
Spegel
1800-tal, björk, intarsia, 66x35 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 18:36:57 | 1 | 350 kr |
| 18/12 21:05:59 | 2 | 350 kr |
| 18/12 21:05:59 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 18/12 21:06:37 | 2 | 400 kr |
| 21/12 01:57:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk intarsia spegel speglar trä träinläggningar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



