ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7154547
*
nr 715 4547
Spegel
Teak, höjd: 99
Utrop:
700 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2011
kl 17:54:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 12:03:11
1
100 kr
18/9 13:40:34
2
350 kr
18/9 17:40:16
3
250 kr
19/9 13:06:25
4
350 kr
19/9 13:06:44
4
450 kr
19/9 15:08:11
5
700 kr
19/9 16:31:33
6
700 kr
19/9 16:33:08
6
900 kr
19/9 17:48:34
7
800 kr
19/9 17:49:01
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 715 4547
Spegel
Teak, höjd: 99
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 12:03:11 | 1 | 100 kr |
| 18/9 13:40:34 | 2 | 350 kr |
| 18/9 17:40:16 | 3 | 250 kr |
| 19/9 13:06:25 | 4 | 350 kr |
| 19/9 13:06:44 | 4 | 450 kr |
| 19/9 15:08:11 | 5 | 700 kr |
| 19/9 16:31:33 | 6 | 700 kr |
| 19/9 16:33:08 | 6 | 900 kr |
| 19/9 17:48:34 | 7 | 800 kr |
| 19/9 17:49:01 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



