ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2611165
*
nr 261 1165
Spegel
Sekelskifte, H.146
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
*
Spegel
nr 261 1165
Spegel
Sekelskifte, H.146
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2003 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01



