![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10717042
*
nr 1071 7042
Spegel
20-tal, höjd: 87 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2016
kl 20:09:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 11:26:46
1
300 kr
24/11 16:18:15
2
800 kr
24/11 16:36:58
1
400 kr
24/11 16:36:58
2
450 kr (Budbetjänt)
24/11 16:37:11
1
500 kr
24/11 16:37:11
2
600 kr (Budbetjänt)
25/11 15:27:48
1
700 kr
25/11 15:27:48
2
800 kr (Budbetjänt)
26/11 23:04:34
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1071 7042
Spegel
20-tal, höjd: 87 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 11:26:46 | 1 | 300 kr |
24/11 16:18:15 | 2 | 800 kr |
24/11 16:36:58 | 1 | 400 kr |
24/11 16:36:58 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
24/11 16:37:11 | 1 | 500 kr |
24/11 16:37:11 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/11 15:27:48 | 1 | 700 kr |
25/11 15:27:48 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
26/11 23:04:34 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57