ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1576054
*
nr 157 6054
Spegel
Rokokostil, H100
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 19:07:39
1
Vinnande bud
17/6 15:57:27
2
450 kr
17/6 15:57:55
2
500 kr
17/6 15:59:08
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokokostil spegel speglar
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:37
-
3121 Spegel
+ konsolbord, nyrokoko. Höjd: 195+ 56 cm
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:24
-
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:08
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:28
-
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:57
*
Spegel
nr 157 6054
Spegel
Rokokostil, H100
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 19:07:39 | 1 | Vinnande bud |
17/6 15:57:27 | 2 | 450 kr |
17/6 15:57:55 | 2 | 500 kr |
17/6 15:59:08 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokokostil spegel speglar
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:37 -
3121 Spegel
+ konsolbord, nyrokoko. Höjd: 195+ 56 cm
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:24 -
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:08 -
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:28 -
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:57