![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5508558
*
nr 550 8558
Spegel
Rokokostil, höjd: 120
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 17:39:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 22:01:43
1
700 kr
3/11 13:36:06
2
800 kr
3/11 15:45:41
1
800 kr
3/11 15:46:23
1
850 kr
3/11 16:47:28
3
1.000 kr
3/11 17:05:13
4
1.000 kr
3/11 17:33:46
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 550 8558
Spegel
Rokokostil, höjd: 120
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 22:01:43 | 1 | 700 kr |
3/11 13:36:06 | 2 | 800 kr |
3/11 15:45:41 | 1 | 800 kr |
3/11 15:46:23 | 1 | 850 kr |
3/11 16:47:28 | 3 | 1.000 kr |
3/11 17:05:13 | 4 | 1.000 kr |
3/11 17:33:46 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53