![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5613018
*
nr 561 3018
Spegel
Rokokostil, höjd: 120
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2009
kl 19:18:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 10:41:21
1
450 kr
17/1 20:41:47
2
350 kr
19/1 14:19:38
3
Vinnande bud
19/1 16:07:58
4
700 kr
19/1 16:55:15
4
800 kr
19/1 17:23:50
5
900 kr
19/1 17:24:26
5
1.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 561 3018
Spegel
Rokokostil, höjd: 120
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 10:41:21 | 1 | 450 kr |
17/1 20:41:47 | 2 | 350 kr |
19/1 14:19:38 | 3 | Vinnande bud |
19/1 16:07:58 | 4 | 700 kr |
19/1 16:55:15 | 4 | 800 kr |
19/1 17:23:50 | 5 | 900 kr |
19/1 17:24:26 | 5 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53