ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6514374
*
nr 651 4374
Spegel
Rokokostil, 1920-tal, höjd: 116
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2010
kl 19:19:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 18:55:45
1
250 kr
14/8 20:30:34
2
200 kr
16/8 16:56:43
3
300 kr
16/8 18:53:44
4
450 kr
16/8 19:12:05
5
550 kr
16/8 19:12:49
5
550 kr
16/8 19:13:49
3
550 kr
16/8 19:14:33
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 651 4374
Spegel
Rokokostil, 1920-tal, höjd: 116
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/8 18:55:45 | 1 | 250 kr |
| 14/8 20:30:34 | 2 | 200 kr |
| 16/8 16:56:43 | 3 | 300 kr |
| 16/8 18:53:44 | 4 | 450 kr |
| 16/8 19:12:05 | 5 | 550 kr |
| 16/8 19:12:49 | 5 | 550 kr |
| 16/8 19:13:49 | 3 | 550 kr |
| 16/8 19:14:33 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



