ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9835324
*
nr 983 5324
Spegel
Rokokostil, Nutida, höjd: 66 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2015
kl 20:51:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 17:54:56
1
100 kr
24/9 21:51:15
2
150 kr
27/9 21:27:16
3
200 kr
28/9 14:49:50
4
250 kr
28/9 19:15:38
5
400 kr
28/9 19:29:56
6
400 kr
28/9 19:29:56
5
400 kr (Budbetjänt)
28/9 19:30:39
6
500 kr
28/9 19:40:18
4
500 kr
28/9 19:40:18
6
500 kr (Budbetjänt)
28/9 19:41:03
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 983 5324
Spegel
Rokokostil, Nutida, höjd: 66 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/9 17:54:56 | 1 | 100 kr |
| 24/9 21:51:15 | 2 | 150 kr |
| 27/9 21:27:16 | 3 | 200 kr |
| 28/9 14:49:50 | 4 | 250 kr |
| 28/9 19:15:38 | 5 | 400 kr |
| 28/9 19:29:56 | 6 | 400 kr |
| 28/9 19:29:56 | 5 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 28/9 19:30:39 | 6 | 500 kr |
| 28/9 19:40:18 | 4 | 500 kr |
| 28/9 19:40:18 | 6 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 28/9 19:41:03 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



