![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15218088
*
nr 1521 8088
Spegel
Rektangulär, nutida, 162x72 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2023
kl 20:30:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 19:19:39
1
600 kr
13/2 20:02:11
2
300 kr
13/2 20:02:11
1
350 kr (Budbetjänt)
13/2 20:02:24
2
500 kr
13/2 20:02:24
1
600 kr (Budbetjänt)
13/2 20:03:30
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1521 8088
Spegel
Rektangulär, nutida, 162x72 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 19:19:39 | 1 | 600 kr |
13/2 20:02:11 | 2 | 300 kr |
13/2 20:02:11 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
13/2 20:02:24 | 2 | 500 kr |
13/2 20:02:24 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
13/2 20:03:30 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57