ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11435169
*
nr 1143 5169
Spegel
ram i nyrokoko, 58x64
Kondition: senare glas
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2017
kl 20:28:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 12:09:58
1
100 kr
9/11 14:45:41
2
150 kr
10/11 10:44:10
1
200 kr
11/11 18:26:07
3
250 kr
13/11 13:14:33
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Kondition: senare glas
nr 1143 5169
Spegel
ram i nyrokoko, 58x64
Kondition: senare glas
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 12:09:58 | 1 | 100 kr |
9/11 14:45:41 | 2 | 150 kr |
10/11 10:44:10 | 1 | 200 kr |
11/11 18:26:07 | 3 | 250 kr |
13/11 13:14:33 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57