![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14488335
*
nr 1448 8335
Spegel
Oval, 78x60cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 20:17:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 14:18:18
1
250 kr
13/2 20:49:17
1
350 kr
14/2 13:35:56
2
300 kr
14/2 13:35:56
1
350 kr (Budbetjänt)
14/2 13:36:27
2
400 kr
14/2 17:52:21
3
500 kr
14/2 20:12:05
1
500 kr
14/2 20:12:05
3
500 kr (Budbetjänt)
14/2 20:12:29
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1448 8335
Spegel
Oval, 78x60cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 14:18:18 | 1 | 250 kr |
13/2 20:49:17 | 1 | 350 kr |
14/2 13:35:56 | 2 | 300 kr |
14/2 13:35:56 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
14/2 13:36:27 | 2 | 400 kr |
14/2 17:52:21 | 3 | 500 kr |
14/2 20:12:05 | 1 | 500 kr |
14/2 20:12:05 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
14/2 20:12:29 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57