ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4435786
*
nr 443 5786
Spegel
Nyrokoko, höjd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2006
kl 17:41:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 20:13:09
1
400 kr
10/12 22:56:35
2
Vinnande bud
11/12 15:50:06
3
600 kr
11/12 16:13:10
3
700 kr
11/12 16:23:17
3
900 kr
11/12 16:23:32
3
1.000 kr
11/12 17:35:38
2
justering av budtak
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 443 5786
Spegel
Nyrokoko, höjd: 63
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/12 20:13:09 | 1 | 400 kr |
| 10/12 22:56:35 | 2 | Vinnande bud |
| 11/12 15:50:06 | 3 | 600 kr |
| 11/12 16:13:10 | 3 | 700 kr |
| 11/12 16:23:17 | 3 | 900 kr |
| 11/12 16:23:32 | 3 | 1.000 kr |
| 11/12 17:35:38 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



