ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1855322
*
nr 185 5322
Spegel
Louis XVI-stil, H90
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 17:31:46
1
700 kr
20/10 21:30:07
2
1.000 kr
21/10 05:48:22
3
900 kr
21/10 05:48:50
3
950 kr
21/10 13:50:00
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: louis xvi-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
*
Spegel
nr 185 5322
Spegel
Louis XVI-stil, H90
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 17:31:46 | 1 | 700 kr |
| 20/10 21:30:07 | 2 | 1.000 kr |
| 21/10 05:48:22 | 3 | 900 kr |
| 21/10 05:48:50 | 3 | 950 kr |
| 21/10 13:50:00 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: louis xvi-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33



