ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12771442
*
nr 1277 1442
Spegel
Sent 1800-tal, Bemålad, 176x72 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 20:37:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 20:06:28
1
250 kr
28/9 09:17:17
2
150 kr
28/9 09:17:17
1
200 kr (Budbetjänt)
28/9 16:00:47
2
600 kr
29/9 00:27:27
1
350 kr
29/9 00:27:27
2
400 kr (Budbetjänt)
29/9 23:16:53
1
450 kr
29/9 23:16:53
2
500 kr (Budbetjänt)
29/9 23:17:10
1
600 kr
29/9 23:17:10
2
600 kr (Budbetjänt)
30/9 16:29:42
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1277 1442
Spegel
Sent 1800-tal, Bemålad, 176x72 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/9 20:06:28 | 1 | 250 kr |
| 28/9 09:17:17 | 2 | 150 kr |
| 28/9 09:17:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 28/9 16:00:47 | 2 | 600 kr |
| 29/9 00:27:27 | 1 | 350 kr |
| 29/9 00:27:27 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 29/9 23:16:53 | 1 | 450 kr |
| 29/9 23:16:53 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 29/9 23:17:10 | 1 | 600 kr |
| 29/9 23:17:10 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 30/9 16:29:42 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23



