ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10443053
*
nr 1044 3053
Spegel
sent 1800-tal, höjd: 80 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2016
kl 20:33:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 09:45:20
1
500 kr
18/6 13:49:12
2
Vinnande bud
18/6 20:58:48
3
700 kr
18/6 20:58:48
2
800 kr (Budbetjänt)
20/6 20:11:25
4
900 kr
20/6 20:11:25
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1044 3053
Spegel
sent 1800-tal, höjd: 80 cm
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/6 09:45:20 | 1 | 500 kr |
| 18/6 13:49:12 | 2 | Vinnande bud |
| 18/6 20:58:48 | 3 | 700 kr |
| 18/6 20:58:48 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 20/6 20:11:25 | 4 | 900 kr |
| 20/6 20:11:25 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49



