ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7143405
*
nr 714 3405
Spegel
höjd: 93
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2011
kl 19:53:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 22:44:39
1
100 kr
12/9 15:50:56
2
200 kr
12/9 17:47:48
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:36
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:24
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:57
-
6674 Spegel
förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:16
*
Spegel
nr 714 3405
Spegel
höjd: 93
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 22:44:39 | 1 | 100 kr |
| 12/9 15:50:56 | 2 | 200 kr |
| 12/9 17:47:48 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:36 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:39 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:24 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:57 -
6674 Spegel
förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:16



