![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6445133
*
nr 644 5133
Spegel
Förgylld, höjd: 175
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2010
kl 19:16:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 09:13:20
1
1.000 kr
6/6 22:12:30
2
900 kr
6/6 22:13:02
2
1.100 kr
7/6 08:45:44
1
1.500 kr
7/6 13:05:28
2
1.400 kr
7/6 13:06:10
2
1.700 kr
7/6 13:49:23
1
1.700 kr
7/6 13:50:24
1
1.900 kr
7/6 18:59:52
3
1.900 kr
7/6 19:01:24
3
2.000 kr
7/6 19:07:02
4
Vinnande bud
7/6 19:08:55
3
2.200 kr
7/6 19:11:03
3
2.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 644 5133
Spegel
Förgylld, höjd: 175
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 09:13:20 | 1 | 1.000 kr |
6/6 22:12:30 | 2 | 900 kr |
6/6 22:13:02 | 2 | 1.100 kr |
7/6 08:45:44 | 1 | 1.500 kr |
7/6 13:05:28 | 2 | 1.400 kr |
7/6 13:06:10 | 2 | 1.700 kr |
7/6 13:49:23 | 1 | 1.700 kr |
7/6 13:50:24 | 1 | 1.900 kr |
7/6 18:59:52 | 3 | 1.900 kr |
7/6 19:01:24 | 3 | 2.000 kr |
7/6 19:07:02 | 4 | Vinnande bud |
7/6 19:08:55 | 3 | 2.200 kr |
7/6 19:11:03 | 3 | 2.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57