Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 15143301



*

nr 1514 3301


Spegel

Förgylld, 120x48 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 januari 2023
kl 19:28:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/1 00:00:54 1      300 kr
4/1 05:45:24 2      600 kr
5/1 09:50:44 3      400 kr
5/1 09:50:44 2      450 kr (Budbetjänt)
5/1 09:50:52 3      500 kr
5/1 09:50:52 2      600 kr (Budbetjänt)
5/1 09:50:55 3      700 kr
9/1 17:05:43 4      800 kr
9/1 17:30:52 5      900 kr
9/1 18:44:41 4      1.000 kr
9/1 18:55:33 5      1.500 kr
9/1 19:16:19 4      1.200 kr
9/1 19:16:19 5      1.300 kr (Budbetjänt)
9/1 19:16:51 4      1.400 kr
9/1 19:16:51 5      1.500 kr (Budbetjänt)
9/1 19:17:42 4      1.600 kr
9/1 19:18:11 4      1.700 kr
9/1 19:19:50 4      1.800 kr
9/1 19:20:57 5      Vinnande bud
9/1 19:23:17 4      2.000 kr
9/1 19:23:17 5      (budbetjänt)
9/1 19:24:23 5      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 20:24
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:30
  • 6481 Spegel
    Rokokostil, 118x50 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:19
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:49
  • 6668 Spegel
    Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:54
  • 1003 Spegel
    Sengustaviansk, 190x88
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:27




Ladda ner broschyr