Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 15143301



*

nr 1514 3301


Spegel

Förgylld, 120x48 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 januari 2023
kl 19:28:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/1 00:00:54 1      300 kr
4/1 05:45:24 2      600 kr
5/1 09:50:44 3      400 kr
5/1 09:50:44 2      450 kr (Budbetjänt)
5/1 09:50:52 3      500 kr
5/1 09:50:52 2      600 kr (Budbetjänt)
5/1 09:50:55 3      700 kr
9/1 17:05:43 4      800 kr
9/1 17:30:52 5      900 kr
9/1 18:44:41 4      1.000 kr
9/1 18:55:33 5      1.500 kr
9/1 19:16:19 4      1.200 kr
9/1 19:16:19 5      1.300 kr (Budbetjänt)
9/1 19:16:51 4      1.400 kr
9/1 19:16:51 5      1.500 kr (Budbetjänt)
9/1 19:17:42 4      1.600 kr
9/1 19:18:11 4      1.700 kr
9/1 19:19:50 4      1.800 kr
9/1 19:20:57 5      Vinnande bud
9/1 19:23:17 4      2.000 kr
9/1 19:23:17 5      (budbetjänt)
9/1 19:24:23 5      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 20:24
  • 6480 Spegel
    Förgylld, 81x41 cm
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 20:57
  • 6674 Spegel
    förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:16




Ladda ner broschyr