ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7528621
*
nr 752 8621
Spegel
Förgylld, 62x76
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:38:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 17:03:42
1
100 kr
8/4 21:37:33
2
150 kr
9/4 00:28:25
3
1.000 kr
9/4 14:09:51
2
250 kr
9/4 14:10:15
2
500 kr
9/4 17:31:22
2
600 kr
9/4 17:31:43
2
700 kr
9/4 17:31:58
2
800 kr
9/4 17:33:27
2
900 kr
9/4 17:33:39
2
1.000 kr
9/4 17:33:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 752 8621
Spegel
Förgylld, 62x76
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/4 17:03:42 | 1 | 100 kr |
| 8/4 21:37:33 | 2 | 150 kr |
| 9/4 00:28:25 | 3 | 1.000 kr |
| 9/4 14:09:51 | 2 | 250 kr |
| 9/4 14:10:15 | 2 | 500 kr |
| 9/4 17:31:22 | 2 | 600 kr |
| 9/4 17:31:43 | 2 | 700 kr |
| 9/4 17:31:58 | 2 | 800 kr |
| 9/4 17:33:27 | 2 | 900 kr |
| 9/4 17:33:39 | 2 | 1.000 kr |
| 9/4 17:33:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



