ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1488007
*
nr 148 8007
Spegel
Funkis, H95
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 21 maj 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 21:33:38
1
100 kr
17/5 22:21:50
2
150 kr
18/5 13:54:55
3
250 kr
19/5 23:35:24
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 148 8007
Spegel
Funkis, H95
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 21 maj 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 21:33:38 | 1 | 100 kr |
17/5 22:21:50 | 2 | 150 kr |
18/5 13:54:55 | 3 | 250 kr |
19/5 23:35:24 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53