ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2917497
*
nr 291 7497
Spegel
Förgylld
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 13:47:54
1
150 kr
13/12 19:02:27
2
150 kr
13/12 21:58:40
3
250 kr
14/12 01:37:49
4
400 kr
15/12 15:16:37
5
400 kr
15/12 15:47:13
6
500 kr
15/12 15:52:25
7
500 kr
15/12 15:52:55
7
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:57
-
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:16
-
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:03
-
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:03
-
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37
*
Spegel
nr 291 7497
Spegel
Förgylld
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 13:47:54 | 1 | 150 kr |
13/12 19:02:27 | 2 | 150 kr |
13/12 21:58:40 | 3 | 250 kr |
14/12 01:37:49 | 4 | 400 kr |
15/12 15:16:37 | 5 | 400 kr |
15/12 15:47:13 | 6 | 500 kr |
15/12 15:52:25 | 7 | 500 kr |
15/12 15:52:55 | 7 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:57 -
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:16 -
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:03 -
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:03 -
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37