![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4366121
*
nr 436 6121
Spegel
förgylld, 88x120
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2006
kl 17:27:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 15:13:29
1
300 kr
29/10 11:17:10
2
750 kr
29/10 20:43:31
1
400 kr
29/10 20:44:55
1
500 kr
29/10 20:46:16
1
600 kr
30/10 15:25:38
3
1.000 kr
30/10 15:36:50
2
850 kr
30/10 15:39:20
2
950 kr
30/10 15:42:35
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 436 6121
Spegel
förgylld, 88x120
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 15:13:29 | 1 | 300 kr |
29/10 11:17:10 | 2 | 750 kr |
29/10 20:43:31 | 1 | 400 kr |
29/10 20:44:55 | 1 | 500 kr |
29/10 20:46:16 | 1 | 600 kr |
30/10 15:25:38 | 3 | 1.000 kr |
30/10 15:36:50 | 2 | 850 kr |
30/10 15:39:20 | 2 | 950 kr |
30/10 15:42:35 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53