![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10123055
*
nr 1012 3055
Spegel
empirestil, höjd: 123 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 19:31:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:56:46
1
100 kr
18/1 15:19:42
2
500 kr
18/1 16:24:24
3
400 kr
18/1 16:24:24
2
450 kr (Budbetjänt)
18/1 16:24:46
3
700 kr
18/1 16:25:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1012 3055
Spegel
empirestil, höjd: 123 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 21:56:46 | 1 | 100 kr |
18/1 15:19:42 | 2 | 500 kr |
18/1 16:24:24 | 3 | 400 kr |
18/1 16:24:24 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
18/1 16:24:46 | 3 | 700 kr |
18/1 16:25:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53