ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12948498
*
nr 1294 8498
Spegel
3 delad. Höjd: 43 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 18:35:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 20:00:08
1
100 kr
1/12 22:19:34
2
150 kr
1/12 22:55:29
3
200 kr
2/12 09:47:42
1
250 kr
2/12 16:13:04
4
400 kr
2/12 17:04:57
1
350 kr
2/12 17:04:57
4
400 kr (Budbetjänt)
2/12 17:05:06
1
450 kr
2/12 17:49:00
5
700 kr
2/12 18:23:21
1
600 kr
2/12 18:23:21
5
700 kr (Budbetjänt)
2/12 18:23:54
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1294 8498
Spegel
3 delad. Höjd: 43 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 20:00:08 | 1 | 100 kr |
1/12 22:19:34 | 2 | 150 kr |
1/12 22:55:29 | 3 | 200 kr |
2/12 09:47:42 | 1 | 250 kr |
2/12 16:13:04 | 4 | 400 kr |
2/12 17:04:57 | 1 | 350 kr |
2/12 17:04:57 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
2/12 17:05:06 | 1 | 450 kr |
2/12 17:49:00 | 5 | 700 kr |
2/12 18:23:21 | 1 | 600 kr |
2/12 18:23:21 | 5 | 700 kr (Budbetjänt) |
2/12 18:23:54 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23