Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 10616610



*

nr 1061 6610


Spegel

nutida tillverkning, 110x56


Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 oktober 2016
kl 19:28:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/10 15:03:54 1      200 kr
9/10 19:48:11 2      200 kr
9/10 19:48:11 1      200 kr (Budbetjänt)
9/10 19:48:56 2      400 kr
10/10 15:00:40 3      350 kr
10/10 15:00:40 2      400 kr (Budbetjänt)
10/10 15:01:57 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:30
  • 6668 Spegel
    Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:54




Ladda ner broschyr