![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12275324
*
nr 1227 5324
Spegel
nutida, 51x36
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2019
kl 18:37:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/12 16:57:46
1
350 kr
1/1 20:59:45
2
150 kr
1/1 20:59:45
1
200 kr (Budbetjänt)
1/1 21:00:38
2
250 kr
1/1 21:00:38
1
300 kr (Budbetjänt)
6/1 14:34:46
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1227 5324
Spegel
nutida, 51x36
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/12 16:57:46 | 1 | 350 kr |
1/1 20:59:45 | 2 | 150 kr |
1/1 20:59:45 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
1/1 21:00:38 | 2 | 250 kr |
1/1 21:00:38 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
6/1 14:34:46 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57