Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 14996241



*

nr 1499 6241


Spegel

+ Konsol, Bemålad. Höjd: 221


Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 oktober 2022
kl 18:51:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/10 07:11:30 1      100 kr
25/10 15:39:44 2      300 kr
26/10 13:55:38 3      200 kr
26/10 13:55:38 2      250 kr (Budbetjänt)
26/10 13:55:45 3      300 kr
26/10 13:55:45 2      300 kr (Budbetjänt)
26/10 13:56:01 3      400 kr
26/10 14:00:22 2      500 kr
30/10 13:27:47 3      Vinnande bud
31/10 18:12:06 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr