ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4286106
*
nr 428 6106
Spegel
Bemålad, höjd: 58
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2006
kl 17:08:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 15:59:42
1
100 kr
16/9 19:18:42
2
150 kr
17/9 22:21:09
3
350 kr
17/9 23:03:52
4
450 kr
18/9 10:42:58
3
450 kr
18/9 10:49:41
3
550 kr
18/9 12:16:21
5
650 kr
18/9 12:26:13
3
700 kr
18/9 15:31:47
6
750 kr
18/9 15:33:33
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 428 6106
Spegel
Bemålad, höjd: 58
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 15:59:42 | 1 | 100 kr |
| 16/9 19:18:42 | 2 | 150 kr |
| 17/9 22:21:09 | 3 | 350 kr |
| 17/9 23:03:52 | 4 | 450 kr |
| 18/9 10:42:58 | 3 | 450 kr |
| 18/9 10:49:41 | 3 | 550 kr |
| 18/9 12:16:21 | 5 | 650 kr |
| 18/9 12:26:13 | 3 | 700 kr |
| 18/9 15:31:47 | 6 | 750 kr |
| 18/9 15:33:33 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



